Zástupca farmafirmy: doktorom sme dávali niekedy aj 2 500 euro mesačne

Farmaceutický biznis je vysoká hra, kde ide o veľké peniaze. Kto príde skôr s novým liekom, s vyššou cenou (argument: kvôli investíciám do výskumu) a s lepšími marketingovými ťahmi, ten zarobí viac.

 

A vôbec tomu nebráni ani extrémne drahý poplatok za skrátené schvaľovacie konanie, ktorý v USA stojí farmaceutické firmy 1 milión dolárov. Zjavne sa im to oplatí.

A byť súčasťou farma-armády sa zjavne oplatí všetkým jej vojakom, aj tým na Slovensku. Tu je jeden z nich, ktorý hovorí o tom, ako „pracoval“ so slovenskými lekármi na tom, aby predpisovali lieky tej farma firmy, ktorú zastupoval. Záznam je chvíľami nezrozumiteľný, tak som tie zrozumiteľnejšie časti prepísal.

Video ako aj prepis si môžte pozrieť a prečítať TU.

 

Oprava: Po upozornení čitateľmi som zmenil sumu – ide o 2500 a nie 1500 EUR.

 

Prečítajte si aj môj nový článok o tom, ako skontrolovať svojho lekára – je to veľmi jednoduché!!!!

 

Lekárnici, spojte sa!

29.11.2012

Kto sleduje správy, určite si všimol, že na Slovensku prebieha boj o to, či v lekárni môžete dostať zľavu, alebo nie. Hlavnými kritikmi navrhovaných zákonov sú tradične lekárnici, vlastne nie priamo oni, ale ich stavovská organizácia Slovenská lekárnická komora. Bojuje proti ministerstvu, proti finančným skupinám (konkrétne proti jednej), hlása, že bojuje v mene [...]

5 dôvodov proti zrušeniu vernostných zliav v lekárňach!

22.11.2012

1. Dôvod: Šetrenie peňazí Zbieranie bonusových bodov je nevyvrátiteľným šetrením peňazí pacientov. Či už je to za recept euro, 50 centov alebo menej, stále je to zľava. Navyše sa ďalšia zľava poskytuje poisťovni, o čom pacient často ani nevie, ale opať je to šetrenie peňazí. 2. Dôvod: Sloboda podnikania Každá lekáreň je v súčasnosti obchodnou [...]

Lekárne – služba vs. biznis na jednom mieste

31.10.2012

nedávno som na svojej stránke uverejnil úvahu na tému lieky – služba alebo biznis. Nebolo mi totiž jasné, či sú lekárne miestom predaja, alebo súčasťou zdravotnej starostlivosti. Keďže jedni (napr. Slovenská lekárnická komora) tvrdia, že hoci lekárnictvo je služba pacientom, že zákon ich nedostatočné chráni a štát ich likviduje neprimeranými limitmi na cenu [...]

Slovenska F-16 na letisku Kuchyna

Turecké letectvo prišlo o stíhačku F-16 aj o skúseného letca

25.02.2026 09:45

Lietadlá F-16 tvoria chrbticu tureckého vojenského letectva.

Abbás Arákčí

Irán označil tvrdenia USA o svojom raketovom programe za lži

25.02.2026 09:38

Trump v prejave o stave Únie vyhlásil, že Teherán sa snaží vyvinúť rakety, ktoré budú schopné zasiahnuť USA.

Ruskí vojaci

Prví ruskí vojaci prelomili mlčanie: Opisujú brutálne zákulisie armády, z ktorého mrazí

25.02.2026 09:25

Jeden z vojakov predložil zoznamy dokazujúce, že z 79 mužov, s ktorými bol mobilizovaný, prežil iba on.

vojna, ukrajina, charkov

List z Charkova: Deň, ktorý všetko zmenil

25.02.2026 09:00

Ani na chvíľu neľutujem, že som tieto pekelné štyri roky strávila tu, v Charkove. To nie je ani hrdinstvo, ani vlastenectvo, ani hlúposť, ani odvaha. Nazývam to „pocit domova“.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 109205x
Priemerná čítanosť článkov: 7800x

Autor blogu